logotype
14 -July -2024 - 19:40

O nas

W 1989 roku trzech młodych chłopaków,założyli zespół, który ostatecznie przyjął nazwę FANATIC. Nieznana nikomu grupa bardzo szybko stała się popularna w okolicach Żyrardowa. Swoją pierwszą kasetę pt. Wszystko się zmieniło nagrali w domowych warunkach, mimo to stała się ona hitem i podbiła serca wielu ludzi. Największym przebojem debiutanckiej kasety stał się utwór pt: Czarownica - Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem, który był grany i śpiewany nie tylko w naszym kraju.

Tak rozpoczęła się era muzyki disco polo, a wraz z nią współpraca zespołu z firmą fonograficzną Blue Star. Zespół został uznany za pionierów muzyki disco polo, zwanej też muzyką chodnikową. Swoje kolejne materiały nagrywali już w bardziej profesjonalnych studiach nagraniowych w Warszawie i Łodzi. Rozpoczął się dla zespołu bardzo pracowity okres czego owocem były kolejne kasety i płyty: Spadaj mała, Inne życie, Łatwa dziewczyna, Wakacyjna przygoda, Miłości sens, Nowy rozdział, Magia słów, Zakochany chłopak, Długie drogi, Tak Cię pragnę.

Utwory z kaset i płyt zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów. Piosenki bawiły publiczność na prywatkach, zabawach, piknikach i weselach. Fanatic występował na wszystkich większych scenach w Polsce m.in. w Sali Kongresowej, w Spodku w Katowicach, na festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i w Arenie w Poznaniu. Koncertował również poza granicami kraju m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech i Austrii.

Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i osiągnięć, w tym platynowe i złote płyty oraz liczne puchary i wyróżnienia. Grupa w tym samym składzie Jurek Ślubowski, Leszek Nowakowski i Sławek Osuchowski bawi publiczność do dnia dzisiejszego.

Członkowie zespołu:

Jurek Ślubowski

 Jeden z trojga, którzy rzeki przepłynęli, góry pokonali, wielkim lasem szli...

Jak sam mówi urodził się bardzo, bardzo dawno temu. Możemy przypuszczać, że za ery kiedy jaja miały kły. Daleko od prawdy byśmy nie odeszli, gdyż chłopaki w środowisku należą do dinozaurów, zresztą niejedni tak na nich mówią. Jurek jak każdy przeciętny Polak posiada rodzine i samochód. Nie inaczej jest u niego z przeciętnością w sprawach kuchni. Jego najbardziej ulubione danie, to uwaga... takie, które ktoś mu zrobi i poda pod nos. Nie wiedząc, gdzie upatrywać prawdy, po chwili dodaje. -Tak na poważnie to grillowana karkówa. Co do tej powagi bylibyśmy ostrożni, a więc kwestia pożywienia pozostaje zagadką. Zagadką natomiast nie jest fakt, że ulubionym wykonawcą wokalisty i klawiszowca Fanatica jest Dire Straits. Jerzy idzie przez życie kierując się rozumem, sercem i własną intuicją. Zapytany o największe marzenie, zdradzać tego nie chce, bo ponoć wtedy się nie spełni... Czym dla Ciebie Jurku jest Fanatic? -Częścią tego co osiągnąłem w życiu - mówi stanowczo. Z kolei na pytanie za co ceni fanów, odpowiada. -Za to, że są z nami tyle lat, a naprawdę tacy są i z tego miejsca gorąco i serdecznie ich pozdrawiam. Podobnie jak Leszek najmilej wspomina koncerty z lat 90' i z nadzieją patrzy w przyszłość zespołu. -Myślę, że jeszcze dużo osiągniemy - mówi tajemniczo. Jak z boku widzi pozycję Fanatica? - Nalepsza pozycja Fanatica... to ta na szczycie - kwituje krótko. Ulubioną zabawką Jurka jest gitara Gibson Les Paul, a piosenką swojego bandu - To Disneyland. Ceniąc sobie szczerość i uczciwość w drugim człowieku, kieruje się mottem ,,Nigdy nie mów nigdy i nigdy nie mów zawsze... ". Jak widzi siebie za dwadzieścia lat? -Chciałbym dobrze wspominać minione lata - kończy wokalista prawdziwej legendy muzyki Disco Polo.

Leszek Nowakowski

Leszek Nowakowski. Jeden z członków legendarnej grupy Fanatic. Urodził się w Żyrardowie. W zespole pełni rolę zarówno klawiszowca oraz wspomaga wokalnie wraz ze Sławkiem tego ,,trzeciego"-Jurka. Jak każdy polak Leszek nie pogardzi dobrą polską kuchnią. Jego podniebienie najbardziej lubi schabowego z ziemniakami, a także bigos. We krwi buzuje mu muzyka i twórczość człowieka numer jeden dyskotek lat 90'. Ojca sukcesu wielu formacji jak i jego własnych, mowa o Dieterze Bohlenie. I nie inaczej kształtują się gusta muzycznego naszego bohatera. Muzyka dyskotekowa w szerokim tego słowa znaczeniu jak i sam Dance to konik klawiszowca. Zapytany o jego największe marzenie artystyczne po chwili namysłu odpowiada. -Marzę o jubileuszowym koncercie z pełną salą fanów. Rzecz jasna mowa o koncercie formacji Fanatic, która z kolei jest jego największym marzeniem z dzieciństwa. Fanatic przemierzył miliony kilometrów w drodze do fanów, ale jaki koncert najlepiej wspomina sam zainteresowany? -Najlepiej wspominam koncerty w latach 90', dokładnie w Żywcu. Zresztą wspominam te lata najlepiej nie tylko ze względu na koncerty, ale też ilość płyt i popularność zespołu - podsumuwuje Leszek. Muzyczny consensus duszy przeżywa z Rolandem D-50. Osiągnął z zespołem wszystko co było do osiągnięcia, więc dlaczego nadal gra? -Dla tych fanów, którzy zawsze są z nami szczerzy i wytrwali - kwituje krótko. Ulubionym utworem z własnej kompozycji jest ,,Selavi". A co za 20 lat? -Chciałbym być czynnym discopolowym muzykiem i to tyle - kończy Leszek.

 

Sławek Osuchowski 

Kompozytor, siła napędowa uznanej marki jaką jest Fanatic. Szczęśliwy mąż i ojciec parki: Czarka i Karoliny. Imię wybranki serca to Magdalena. W garażu państwa Osuchowskim stoi dostojne BMW. Jak większość fanów pewnie wie, gro utworów powstało za sprawą szybkich palców Sławka, a jego kompozycje wraz z kolegami z zespołu weszły już w kanony polskiej muzyki popularnej. Ulubioną muzyką Sławka jest jak sam mówi -,,... dobre Disco Polo" i Italo Disco. Odnośnie konkretnego zespołu, to serce kompozytora trwa przy Depeche Mode. Ulubioną piosenką jest także dziecko od Depeche Mode a nazywa się ,,Never Let Me Down". W Fanaticu uwielbia natomiast ,,Dziewczynę nieznajomą". Swój wzorzec postępowania w ścieżkach życia upatruje w wielkim człowieku, Janie Pawle II. Zespół traktuję trochę jako hobby, przyjemność i okazje do wypadu z kumplami. Marzeniem odnośnie artystycznego dziecka swojego życia jest moment w którym Disco Polo (a co za tym idzie i Fanatic) wejdzie w mass media, w całej swej okazałości. Z nadzieją liczy na to, że razem z Fanaticem, będą trwać ich fani, których ceni za cierpliwość i za to, że są z nimi w trudnych chwilach. Ulubionym instrumentem Sławka jest perkusja. Motto życiowe, które wciela w życie to ,,Czerpać z życia co najlepsze". W drugim człowieku ceni skromność i szlachetność. A co na ,,stare" lata? -Chciałbym żyć tak jak żyję , czuć się tak jak się czuję obecnie i chodzić z wnukami na długie spacery - kończy.2024  Fanatic | Oficjalna Strona Zespołu